انواع اواپراتور چیلر + مزایا و معایب

انواع اواپراتور چیلر + مزایا و معایب
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

سپس نسبت به برداشتن محفظه مخصوص اواپراتور یخچال اقدام نمود. داری وارد لوله های اواپراتور شده به کمک حرارتی که از هوای محیط خود میگیرد مبرد را در داخل لوله ها تبخیر خواهد نمود .

گاز از فضای درون یخچال گرفته می شود ( مکیده می شود ) و با فشار زیاد وارد لوله ها می شود.

فرآیند خنک سازی یخچال یک روش ساده ای می باشد، بدین ترتیب که گرمای درون یخچال، از درون دستگاه گرفته می شود و این گرما به بیرون منتقل می شود، همچنین فرآیند سرد سازی به واسطه ماده ای به نام مبرد انجام می دهد.

در این نوع دستگاه با عبور هوا از روی کویل گرما از هوا گرفته می شود و به مبرد درون دستگاه منتقل می شود و فین های موجود روی لوله ها باعث افزایش سطح مقطع تبادل و افزایش تبادل گرما می شود.

کاربرد اواپراتور خنک کننده هوا در انواع یخچال و فریزر ، کولر گازی ، سردخانه و دستگاه پکیج برودتی و هواساز هایی که در آن ها هوا به صورت مستقیم خنک می شود و از واسطه آب استفاده نمی شود .

چیلر ها در سیستم های تهویه مطبوع برای تامین آب سرد مورد نیاز هواساز ها و فن کویل ها و در سیستم های صنعتی برای تامین آب سرد مورد نیاز خنک کاری استفاده می شود.

این کمپرسور از همه ی لحاظ بسیار با کیفیت بوده و می تواند تمامی نیاز های شما را برآورده کند و رضایت کاربران را جلب خواهد کرد.

این ویژگی از کند شدن کمپرسور در هوای بسته ی منزل جلوگیری خواهد کرد و باعث سریع شدن کمپرسور می شود تا فضای داخلی دستگاه همچنان خنک باقی بماند.

شیرهای اطمینان دارای این ویژگی هستند که پس از رها کردن فشار سیستم و رسیدن فشار به اندازه ایمن، خود به خود بسته شده و مانع از خارج شدن گاز به بیرون دستگاه می شوند.

جریان آب در بین صفحه جاری شده و در جهت مخالف آن، ماده مبرد جریان پیدا می کند. ولی هنگامی که سرعت هوا افزایش می یابد مقدار هوای زیادی با کویل تماس پیدا میکند و انتقال حرارت افزایش می یابد .

در نتیجه مصرف برق تا حد قابل قبولی کاهش پیدا می کند. با باز کردن درب های این یخچال و فریزر سامسونگ فضای داخلی آن ها مشاهده می شود و قفسه ها و کشوهای داخل آن ها به وضوح قابل مشاهده است.

و اگر مبرد با گرفتن حرارت از آب، آب را سرد کند می توان از آن در چیلر برای سردسازی آب استفاده کرد.

در گذشته از آمونیاک به عنوان مبرد استفاده می شد، اما بعد ها بخاطر خطرات آمونیاک برای سلامتی انسان ها و خطر انفجار این گاز، از فریون استفاده می شد، اما فریون نیز خطراتی برای لایه اوزن و محیط زیست داشت، که امروزه از ایزوبوتان به عنوان مبرد در یخچال ها استفاده می شود.

در یخچال های نوفراست، بعد از این که چرخه ی خنک سازی انجام شد، کمپرسور متوقف می شود، به عبارتی می توان گفت کمپرسور استراحت می کند.

اواپراتور : سپس مبرد وارد لوله های نازک و مویرگی میشود و از آن جا به سمت اواپراتور می رود.

سپس مبرد بعد از عبور از لوله های مویرگی نازک، وارد لوله های بزرگتری می شود و منبسط می شود.

درکویلهای فن دار جریان هوا بصورت اجباری ( Forced convection) صورت می گیرد. یخچال سامسونگ RF858 از سیستم هوشمند داخلی و خارجی برای نظارت دائم بر شرایط دمایی داخلی و تنظیم نمودن هوا استفاده می کند.

به دلیل گرمای تامین شده توسط ماده ای که باید خنک شود، مبرد مایع در کویل اواپراتور تبخیر می شود و در نتیجه سطح مایع پایین می آید.

که شروع این عملیات نیز توسط کمپرسور می باشد. این یخچال سامسونگ rf858 نیز همانند مدل های دیگر این کمپانی کره ای به موتور کم مصرف Digital Inverter مجهز شده است که با سرعت بالایی سیستم خنک کننده را به چرخش در می آورد و مصرف انرژی را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

در این یخچال 4 درب RF858 بیشترین فضا و ظرفیت آن به قسمت یخچالش اختصاص داده شده است که دارای 5 طبقه است و 1 طبقه ی آن دارای قابلیت Easy Slide می باشد که به آسانی تا می شود برای این که فضای بیشتری را به دلخواه کاربر ایجاد کند.

هوای سرد از قسمت فریزر به سمت یخچال انتقال می یابد. کمپرسور اسکرو مبرد را بین این دو چرخ دنده متراکم می کند.

خیلی اوقات یخچال شما با تعویض قطعات توسط خودتان یا توسط یک تکنسین متخصص، تعمیر می شود و مانند روز اول به خوبی کار می کند.

معمولا اواپراتور های صفحه ای نسبت به اواپراتورهای پوسته و لوله دارای راندمان بالاتری می باشد اما افت فشار بیشتری را ایجاد می کنند.

از مزایای اواپراتورهای پوسته و لوله میتوان به راندمان مناسب، امکان تعمیر و سرویس و طول عمر بالای آنها اشاره کرد.

سردخانه ها دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آنها از صفر ساخته می شوند و برخی نیز به صورت آماده به فروش می روند.

بدین ترتیب عملیات خنک سازی انجام می شود. فیلتر درایر : وقتی مبرد بر اثر خنک شدن تبدیل به مایع می شود، در مخزن زیر یخچال جمع می شود و سپس از فیلتر عبور می کند.

ابتدا کمپرسور باعث کمپرس کردن گاز مبرد و حرکت مبرد در یک مسیر بسته می شود. اما در یخچال فریزر های معمولی، در صورت باز و بسته شدن درب یخچال فریزر، رطوبت وارد فریزر می شود و چون عملیات نوفراست برای آن ها وجود ندارد، داخل محفظه ی فریزر برفک می زند و شما مجبور هستید که هر چند وقت یکبار، یخ های داخل محفظه فریزر را از بین ببرید.

یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید چگونه کار می کنند ؟ علاوه بر موارد بالا قسمت فریزر این یخچال دارای 2 طبقه و 4 عدد کشو و 6 عدد قفسه روی درب های آن وجود دارند و دارای قابلیت Cool Select Pluse برای تنظیم درجه ی فریزر است و با سیستم Soft Frost Door آن می توانید از یخ بستن مواد غذایی مانند بستنی،ژله و …

همچنین درب های بزرگ و جادار آن در قسمت یخچال دارای 6 قفسه است که طبقات آن با گارد های بزرگ طراحی شده و به راحتی می توان بطری های نوشیدنی با سایز بزرگ را در آن جای داد.

این نوع اواپراتور در چیلر های بزرگ استفاده شده و به علت تماس کامل مبرد با آب ورودی، راندمان بسیار زیادی دارد.

در کاربردهای صنعتی از آب سرد برای خنک کردن تجهیزات در حال کار ، استفاده می شود. سپس کمپرسور گاز را بیرون می کشد و این چرخه دوباره تکرار می شود تا فضای داخل یخچال سرد شود.

بدنه ی تمام فلز و ضد لک ساید بای ساید سامسونگ مراقبت از یخچال را آسان نموده است و همچنین این دستگاه مجهز به نمایشگر ال ای دی می باشد که علاوه بر کار تنظیمات یخچال و فریزر با طراحی زیبایی که دارد در ظاهر محصول تاثیر گذاشته و ان را بیش از پیش زیبا کرده است.

برای آشنایی با این محصول تا انتهای مقاله همراه ما باشید. مبرد گازی خروجی از کمپرسور که روغن از آن جدا شده بود، وارد کندانسور می شود تا در کندانسور حرارت آن جذب شده و به مبرد مایع تبدیل شود.

از مزایای دیگر کمپرسور اینورتر در یخچال رومانو سامسونگ rf858 طول عمر بالای ان می باشد که کارایی و عملکرد این یخچال را بالا برده است.

ابعاد کمتر ، قیمت پایین تر و البته کارایی بالاتر از برتری های آن نسبت به مدل شل و تیوب است.

این یخچال دارای ابعاد شامل ارتفاع 1850 میلی متر، عرض 912 میلی متر و عمق 939 میلی متر است. گاهی پیش می آید که یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید شما عملکرد صحیح ندارد و می تواند موجب نگرانی شما شود.

این گرما توسط هوای اطراف یخچال گرفته می شود. کمپرسور : سپس مبرد گرمای داخل فضای یخچال فریزر یا فضای داخل یخچال ساید بای ساید را جذب می کند و با جذب گرما تبدیل به گاز می شود.

کندانسورها و فلاسکها در شیشههای غیر روکش دار برای مقاومت بیشتر در برابر حلالها و گرما و با پوشش پلی برای محافظت بیشتر در برابر شکستگی موجود است.

دستگیره هایی که شرکت سامسونگ برای درب های این یخچال و فریزر ساید بای ساید مدل RF858 تعبیه نموده است از جنس آلیاژ کروم روکش شده اند و بدون اعمال فشار اضافی باز و بسته می شوند که این امکان را برایتان فراهم می آورند تا بی هیچ دردسری درب یخچالتان را باز و بسته نمایید.

اواپراتور کولر پراید یک رادیاتور کوچک در داخل داشبورد است که هوای سرد را برای سیستم کولر ماشین فراهم میکند.

چیلر جذبی آبگرم یا بخار گرمای مورد نیاز خود را از دیگ آبگرم و بخار باظرفیت مناسب مورد نیاز چیلر دریافت میکند.

اینها برای تجهیزات با ظرفیت کمتر مورد نیاز برای اوج بار استفاده می شوند. لوله های مسی (تیوب ها) را در جای خود نگه می دارد.

این محصول به طور مستقل مانع از انتقال بو ها به قسمت های مختلف یخچال می شوند در نتیجه شما می توانید مواد غذایی را با همان کیفیت اولیه در اختیار داشته باشید.

یخچال و فریزر سامسونگ مدل RF858 از دو بخش تشکیل شده است.بخش بالایی که شامل دو درب است برای یخچال این ساید بای ساید بوده و قسمت زیرین برای فریزر ان تعبیه شده است.

جهت روشنایی داخل دستگاه چراغ هایی در داخل آن به کار رفته اند که در بخش های مختلف یخچال و فریزر از نوع LED می باشند و علاوه بر ایجاد روشنایی مطلوب در هر دو بخش، مصرف انرژی پایینی هم دارند.

روش اول معمولا برای یخچال های ساده روش دوم برای سردخانه ها و روش سوم برای یخچال های دارای سیستم دیفراست اتوماتیک استفاده می شود.

در اکثر یخچال فریزرهای جدیدتر، از یک فن به منظور خنک کردن کندانسور استفاده میشود؛ این فن را با نام فن کندانسور میشناسند.

هنگامی که به عنوان کندانسور در دستگاه روتاری اواپراتور استفاده میشود، انگشتانک سرد میتواند دما را تا ۷۸- درجه سانتیگراد (یخ خشک) و یا حتی پایینتر از آن سرد نماید. ​Th is a rt​icle was cre ated with the he​lp ​of GSA Con​tent Generat or D emover sion!

بهوجود آمدن سوراخ و نشتی یخچال، موجب نشتی گاز مبرد از آنها شده که منجر به برفکزدن و یخزدن لولههای مسی یخچال میگردد.

از دیگر ویژگی های داخلی یخچال سامسونگ وجود محفظه ی Cool Select Zone با قابلیت تنظیم رطوبت و دما است.

به فیلتر درایر، خشک کن نیز گفته می شود، زیرا فیلتر درایر باعث می شود تا رطوبت از مبرد گرفته شود.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RF858 یا به عبارت دیگر یخچال ساید 4 درب سامسونگ RF858 با ظرفیت 765 لیتری که معادل 34 فوت است یکی از با ظرفیت ترین یخچال های موجود در بازار می باشد.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RF858 با وجود داشتن ظرفیت 34 فوت که دارد با بهره گیری از فناوری خنک کننده ی سه گانه Triple Fresh Cooling که شامل سه اواپراتور و دو کمپرسور است در زمان کمی باعث سرد شدن هوای داخل دستگاه می شود تا در مدت زمان کوتاهی یخچال به دمای مطلوب برسد.

شرکت سامسونگ در این یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RF858 خود با به کار گیری موتور جدیدش توانسته مصرف انرژی را به صورت چشم گیری کاهش دهد.

یکی از نکات کلیدی یخچال مصرف انرژی آن می باشد که با تولید محصولات متنوع آشپزخانه مصرف انرژی در خانه نیز بسیار بالا رفته است.

خراب بودن لاستیک دور درب یخچال سبب منتقل کردن سرمای محفظه داخلی به بیرون و در نهایت افت دمای دستگاه می شود.

وقتی لیتیوم بروماید ، بخار آب مقطر داخل اواپراتور را جذب می کند ، دمای آن دوباره پایین می آید.

در صورت شکستن و خرابی کشو یخچال، شما می توانید خرید کشو یخچال فریزر و ساید بای ساید را از مجموعه دیبا پشتیبان انجام بدهید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها