امیرعبداللهیان خواستار واکنش کافی پیروان ادیان ابراهیمی به جنایات رژیم صهیونیستی شد.

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و اسقف اعظم پل گالاگر وزیر امور خارجه واتیکان امروز تلفنی درباره تحولات فلسطین و مسائل دوجانبه گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی ضمن تاکید بر قدمت روابط دوجانبه و اهمیت روابط با واتیکان در سیاست خارجی ایران، افزود: بسیاری از فجایع دردناک و ضد بشری در جهان ناشی از کمبود است. معنویت و اخلاق در روابط بین الملل».

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به توهین اخیر به قرآن کریم در سوئد، از واتیکان خواست به احترام ویژه به مقدسات و ادیان الهی در سراسر جهان توجه ویژه ای داشته باشد.
امیرعبداللهیان با اشاره به خطر تروریسم در جهان و محکومیت اقدامات تروریستی در افغانستان گفت: گفتگوی ادیان الهی در کاهش خشونت و افراط گرایی نقش بسزایی دارد. وی با اشاره به مذاکرات مذهبی ایران و واتیکان، از آمادگی تهران برای امضای سند همکاری بین حوزه علمیه قم و واتیکان خبر داد.

وزیر امور خارجه ایران در تشریح حوادث فلسطین و حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، خواستار واکنش کافی پیروان ادیان ابراهیمی به این اقدامات شد.

امیرعبداللهیان با تشریح موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران های منطقه ای از جمله در افغانستان، یمن و اوکراین بر لزوم توقف مداخله خارجی، توقف جنگ و ضرورت ارسال کمک های بشردوستانه تاکید کرد: تمرکز بر راه حل سیاسی موجب ثبات و ثبات می شود. صلح

وزیر امور خارجه واتیکان نیز با یادآوری تعهد واتیکان به روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران در آستانه هفتادمین سالگرد روابط دوجانبه، از رنج مردم یمن عمیقا ابراز تاسف کرد.

اسقف اعظم پل گالاگر با اشاره به برخی مشکلات منطقه ای و جهانی در مسئله فلسطین، بر لزوم حفظ حرمت بیت المقدس و حقوق ملت فلسطین تاکید کرد.
وی در پایان برای همه مردم ایران و مسلمانان جهان آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها