امروز هوای تهران “قابل قبول” است

[ad_1]

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها در روزهای تعطیل، قانون کیفیت قابل قبول هوای تهران را اعلام کرد.

به گزارش ایسناپیش بینی های انجام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که بامداد جمعه (دوم اردیبهشت) با وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها در تعطیلات، کیفیت هوا در اکثر مناطق در محدوده قابل قبولی قرار دارد. وزش باد موثر در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و با کاهش نسبی سرعت باد در اواخر روز جمعه و افزایش ترافیک شبانه، غلظت ذرات معلق تا حدودی افزایش می یابد و منجر به کاهش کیفیت می شود. هوا هوا در برخی مناطق شلوغ

کاهش سرعت وزش باد تا صبح روز شنبه (3 اردیبهشت) ادامه دارد و پراکندگی آلاینده ها محدود می شود، البته با کاهش تردد خودروها در روزهای تعطیل پیش بینی می شود وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق برقرار شود. جو نسبتا آرام در طول روز به همراه افزایش نسبی دما ممکن است شرایط مناسبی را برای تولید و افزایش غلظت آلاینده های ازن در برخی مناطق فراهم کند.

با وزش باد موثر تا ساعات پایانی شنبه و افزایش ترافیک شبانه، افزایش غلظت ریزگردها و وضعیت نابسامان برای اقشار آسیب پذیر در نقاط پرتردد پیش بینی می شود.

به گزارش ایسنا، شاخص آلاینده هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 97 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. شاخص آلاینده در حال حاضر «ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون» با میانگین 90 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها