اقدام تروریستی در مزار شریف تکمیل کننده پازل توطئه ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است.

[ad_1]

مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه ای جنایات اخیر علیه مسلمانان در افغانستان را محکوم کرد و خواستار اقدام جهانی در این زمینه شد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا
از قتل بی روح و فساد فی الارض، اما قتل همه مردم (مائده – 32)

بار دیگر دستان کثیف و جنایتکار تروریست های تکفیری از آستین تندروهای وحشی بیرون آمد و به خون مسلمانان افغانستان و روزه داران در ماه مبارک رمضان آلوده شد.
این اقدام تروریستی هتک حرمت به ماه مبارک رمضان، خانه خدا و ادامه کشتار بی گناهان است که به دور از ارزش های انسانی، اخلاقی و دینی است و توسط جنایتکاران و تروریست ها با حمایت آمریکا انجام می شود. ایجاد بحران در منطقه، چندین طبل رسوایی آن قبلا در سوریه و عراق نواخته شده است.
اقدام تروریستی اخیر در مزارشریف در واقع نتیجه یک پازل، یک توطئه و نقشه ای است که هدف آن تفرقه انداختن امت اسلامی است، یک بار در مسجد الاقصی و بار دیگر در پاکستان و اکنون در افغانستان و همه. این نشان می دهد که چنین است، جنایت ها مرز نمی شناسند.
یقیناً چنین اقداماتی برای ایجاد تنش و ایجاد جنگ های قومی و مذهبی، کشتار و کشتار مسلمانان و در نتیجه ترسیم تصویری غیرواقعی و اسلام هراسی است.
مجمع جهانی بیداری اسلامی این اعمال و جنایات ناجوانمردانه را به شدت محکوم می کند و تاکید می کند که حکومت کنونی افغانستان مسؤول تامین امنیت تمامی مسلمانانی است که وظایف دینی را انجام می دهند و باید در این زمینه پاسخگو باشد و ملت مسلمان افغانستان پاسخگو باشد. به سرعت همان گونه که در عراق و شام انجام دادند، و از همه دولت ها، ملت ها، شخصیت ها، گروه ها و احزاب جهان اسلام و آزادی خواهان جهان می خواهد که در مقابل راهبرد دشمن اسلام، وحدت، همدلی و همبستگی را حفظ کنند. و ماموران بازیگوش باید آنها را بگیرند و از تکرار چنین فجایعی جلوگیری کنند و از خانواده شهدا و مجروحان و مجروحان دلجویی کنند.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها