اعلام زمان تشییع پیکر یارمحمد اسدپور

[ad_1]

مراسم تشییع و خاکسپاری یارمحمد اسدپور شاعر موج ناب در قطعه هنرمندان مسجدسلیمان برگزار می شود.

ابراهیم ناصری شاعر و از نزدیکان این شاعر در گفت وگو با ایسنا، گفت: این مراسم از روز دوشنبه نهم تا یازدهم (25 فروردین 1401) برگزار می شود.

وی درباره جزئیات مراسم تشییع پیکر اسدپور گفت: به دلیل کمبود هنرمندان در مسجدسلیمان از مدت ها پیش به دنبال ایجاد چنین فضایی برای تدفین چهره های فرهنگی و هنری در این شهر بودند و اکنون آخرین مراحل است. برای تشییع زنده یاد محمد اسدپور برده می شوند. این امر با موافقت شهردار، فرماندار و رئیس اداره ارشاد مسجدسلیمان روز یکشنبه (14 فروردین) انجام می شود.

به گفته ناصری، دو مکان (بهشت زهرا چهاربیشه و قبرستان قدیم کلگه زری) برای ایجاد قطعه هنرمندان مسجدسلیمان پیشنهاد شده است که در نهایت روز یکشنبه به تصویب می رسد.

ابراهیم ناصری همچنین از برگزاری مراسم یادبود یارمحمد اسدپور در روز پنجشنبه (7 فروردین 1401) در کتابفروشی بامداد مسجد سلیمان خبر داد.

یارمحمد اسدپور در سال 1330 در مسجد سلیمان به دنیا آمد. او در کنار هرمز علیپور، آریا آریاپور، سیدعلی صالحی، مجید فروتن و سیروس رادمنش به عنوان یکی از برترین شاعران موجی ناب در سال های 1355-1357 شناخته می شود. از آثار اسدپور می توان به مجموعه شعر «در سینه سنگ و حروف بر سنگ»، «مکاشفه در باغ سوکیاس» و «گلو تاریک صدای دنیاست» اشاره کرد.

اسدپور که چند روزی بر اثر سکته در بیمارستان مسجدسلیمان بستری بود، در 13 فروردین 1401 درگذشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها