آقای. بلاگر لطفا صدایت را علیه ما بلند نکن

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر این روزها با درگذشت دلخراش «علی پیرمرادی» صحنه‌ها و فیلم‌هایی به چشم می‌خورد که برای من چیزی جز مایه شرمندگی رسانه‌ها و حسی ناخوشایند و آزاردهنده به عنوان یکی از مخاطبان این فیلم‌ها نیست.

اولاً تاکید کنم که من طرفدار قطع اینترنت یا تشویق به تعطیلی شبکه های اجتماعی نیستم. در واقع وجود رسانه های جمعی از هر نوعی را لازمه گذار به دموکراسی می دانم.

انگیزه نگارش این شکایت موضوعی فراتر از وجود و نبود اینترنت و اینستاگرام است.

این روزها با درگذشت دلخراش «علی پیرمرادی» صحنه‌ها و فیلم‌هایی به چشم می‌خورد که برای من چیزی جز مایه شرمساری رسانه‌ها و حسی ناخوشایند و آزاردهنده به عنوان یکی از مخاطبان احتمالی این فیلم‌هاست.

این دو سه روز به قدری غمگین و عصبانی بودم که باید حوصله نوشتن علی را بعد از تشییع جنازه اش داشتم، اما نخ ناامیدی که این هوس در روز تشییع توسط برخی «وبلاگرها» دیده شد. شکوفه ای دیگر داد. .
هنوز آن فیلم ساختگی را به قول تدوینگرش «لحظه تسلیم» هضم نکرده بودیم که «زنده» و کلیپی از بدن کفن پوش علی مثل پتک به سنگ حمام می خورد. علی را با اینکه کمی خمیده و رنج کشیده دیدیم، اما این بار بدون هیچ هشداری به بیننده درباره محتوای کلیپ، با پیکر بی جان او مواجه شدیم.

به راستی در ذهن عده ای چه می گذرد که احتمال می دهند پخش چنین صحنه هایی برای مردم جذاب باشد یا پاسخ به یک نیاز عمومی، نمایش این صحنه هاست؟! یا مثلا با دیدن این تصاویر ذهن انسان فراموش می کند که بچرخد و می پذیرد که مرگ در کمین دو قدم ماست.

این عطش تمام نشدنی دیده شدن از کجا می آید؟! اگر این فیلم ها عبرت دارند، اتفاقاً می دانید که به هر قیمتی نباید با روحیه جامعه بازی کرد.

رضایت خانواده علی (ع) توجیه خوبی ندارد. رضایت فردی مبنای دقیقی برای آسیب رساندن به افکار عمومی نخواهد بود. ضمنا این یقین رو از کجا آوردی روح علی از نمایش این صحنه ها خوشحال میشه؟!

در آن سوی ماجرا، افرادی هستند که نمی دانستند قبلاً کجا هستند و چه دردی به بار آورده اند، اما با گوشی در دست و تنها به قصد جذب «فالوور» و تولید محتوایی همیشه ماندگار. آبکی، شمارش را متوقف کن و لحظه ای زندگی کن. در تشییع جنازه شرکت نکردند. اخلاق انسانی چیست که به جای احترام گذاشتن به تشییع جنازه یک نفر و عزاداری یک خانواده، مدام سلفی می گیریم و نمایش می دهیم؟!

آقای. بلاگر لطفا صدایت را علیه ما بلند نکن. جامعه این روزها دچار هزار تنش و مشکل است. روان عمومی برای مدت طولانی به دلایل زیادی به روز نشده است. شما از این «نمایش» منصرف می شوید و می خواهید خودنمایی کنید.

مایه تاسف است که برخی افراد با تجربه در رسانه ها و سایت های خبری نیز در دام این وبلاگ نویسان افتادند و این فیلم ها را بازنشر کردند.

علی تنها ماند و تنها ماند. نمی دانم درست است یا نه به خاطر حکمتش خدا را شکر کنیم چون بنده نازنینش را به قول این آقایان در 15 ثانیه تحویل داد و مریضش نکرد. در آن زمان مشخص نبود که آیا همین دوستان همیشه آنجا بودند و درد بی پولی و هزینه درمان را کشف می کردند. اما علی سخاوتمند و خوش اخلاق بود، حتی با مرگ او، امرار معاش بسیاری فراهم شد.

* حیدر کاشف / روزنامه نگار

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها