آغاز عملیات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان در نیمه اول سال جاری

[ad_1]

ایسنا/ زنجان استاندار زنجان گفت: عملیات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در زنجان از نیمه نخست امسال آغاز می شود.

محسن افشارچی ظهر امروز (5 فروردین) در جلسه شورای اداری استان زنجان با اشاره به شعار تولید امسال؛ دانش بنیان و اشتغال زایی ثبت می شود، گفت: تاکید بر تولید دانش و ایجاد اشتغال در شعار امسال مورد توجه قرار گرفت. در این شعار تاکید شده است که علاوه بر تولید، تولید باید سر جای خود باشد، اما تولید به سمت استقرار دانش سوق داده شود و بر اساس تولید، اشتغال ایجاد شود.

وی با تاکید بر تسهیل حضور سرمایه گذاران در استان، افزود: اصل تولید، سرمایه گذاری و مقدمات حضور سرمایه گذاران در استان زنجان نیز فراهم شد، بنابراین ایجاد بستر لازم برای رایزنی های سرمایه گذاری باید مورد توجه قرار گیرد. مدیدان. . “

این مقام مسئول تاکید کرد: صندوق پژوهش و نوآوری در حوزه ستاد دانش بنیان در استان زنجان ایجاد می شود و باید به جوانان اطلاع داد که این تسهیلات غیرانتفاعی بوده و بازدهی طولانی مدت خواهد داشت.

افشارچی با تاکید بر اینکه سال گذشته دو تفاهم نامه در خصوص اقتصاد دیجیتال منعقد شد، گفت: پروژه های سفر رئیس جمهور باید جدی گرفته شود و دومین سفر هیئت دولت به استان در سال جاری خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اقداماتی که باید برای استان در تحقق مصوبات سفر انجام شود، یادآور شد: در حوزه زیرساختی باید دستاوردهایی به عنوان مثال در حوزه راه رخ دهد. ، جاده قیدار به سلطانیه و بهینه سازی اتوبان زنجان – قزوین به زودی اجرا می شود اما در بزرگراه زنجان – تبریز با مشکلاتی مواجه شده ایم که در حال پیگیری است.

استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه برق تابستان امسال باید 350 مگاوات برق از طریق نیروگاه وارد مدار شود، گفت: در حوزه آب باید سطح آب تنظیمی استان زنجان برای جبران تاخیرها کافی باشد. در استان زنجان ریسک آب کوتاه مدت داریم که باید به آن توجه شود، از این نظر تامین آب 57 روستا در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن تعدادی واحد مسکونی باید اواخر سال جاری تحویل شود، در برنامه اقدام ملی گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان در نیمه اول سال جاری آغاز شده است و سازمان عملیاتی آن را انجام خواهد داد. از طریق تماس ایجاد شود. زباله یکی دیگر از معضلات جدی استان است که معتقدیم تولید ثروت در استان را به دنبال خواهد داشت، بنابراین برای فروش زباله باید به انتقال توجه کرد.

افشارچی با تاکید بر ضرورت محرومیت زدایی و توسعه روستایی تصریح کرد: مدیران باید نگاه ویژه ای به بودجه های بخشی داشته باشند. همچنین تعامل بین دستگاهی نباید از قوه مجریه خارج شود و نامه دادستانی در امور حقوقی دستگاه ها جدی گرفته شود.

در ادامه این جلسه معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه در پایان آذرماه سال گذشته شاهد سفر رئیس جمهور به استان زنجان بودیم با اعتباری که از طریق سازمان برنامه و بودجه.

احمد خداوردی با یادآوری اینکه در جستجوی 21 مجوز تسهیلات بانکی هستیم، گفت: تا پایان سال 43 طرح با اعتبار 2701 باید اجرا شود که 400 میلیارد تومان آن در هشت مرحله تخصیص و تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اعتبارات استانی یادآور شد: در مجموع 477 میلیارد تومان از منابع استانی برای 433 پروژه در بودجه دستگاه ها استفاده شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها