آخرین تحولات در جنگ اوکراین/روسیه، کیف را هشدار داده است

[ad_1]

وزارت دفاع روسیه روز جمعه پس از متهم کردن اوکراین به حمله به شهرهای مرزی روسیه، هشدار داد که در پاسخ به حملات به خاک روسیه، حملات به کیف پایتخت اوکراین را افزایش خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این وزارتخانه در به روز رسانی بیانیه روزانه خود گفت: «تعداد و اندازه حملات موشکی به اهدافی در کیف در پاسخ به هرگونه حمله تروریستی یا خرابکاری که رژیم کی‌یف در خاک روسیه انجام می‌دهد». .

این وزارتخانه افزود که نیروهای روسی روز پنجشنبه با استفاده از موشک های دوربرد مستقر در دریای کالیبر به یک کارخانه “نظامی” در حومه کیف حمله کردند.

در این بیانیه آمده است: در نتیجه حمله به کارخانه ماشین سازی ژولیانسکی ویزار، کارگاه های تولید و تعمیر سامانه های موشکی ضد هوایی برد بلند و متوسط ​​و همچنین موشک های ضد کشتی منهدم شد. .

این وزارتخانه همچنین گفت که سامانه موشکی اس-400 روسیه یک بالگرد Mi-8 اوکراینی را در نزدیکی چرنیگوف که “در 14 آوریل به غیرنظامیان منطقه کلیموف در منطقه بریانسک حمله کرد” سرنگون کرد.

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: نیروهای روسی 456 پهپاد و 2213 تانک را در جریان عملیات ویژه در اوکراین منهدم کردند.

روس ها اعلام کردند که شب گذشته به 13 تاسیسات نظامی در مناطق مختلف و همچنین حمله به یک هلیکوپتر Mi-8 اوکراینی حمله کردند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که گروهی از نیروها و شبه نظامیان روسی از جمهوری خلق دونتسک کارخانه آهن و فولاد ایلیچ را به طور کامل از دست ناسیونالیست های اوکراینی آزاد کردند.

صدای انفجارهای شدید روز جمعه در کیف شنیده شد و پس از آن که اوکراین اعلام کرد به یک کشتی کلیدی نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه حمله کرد، در شرق اوکراین افزایش یافت.

به نظر می رسد این انفجارها یکی از مرگبارترین انفجارها در پایتخت اوکراین از زمانی است که نیروهای روسی در اوایل ماه جاری از منطقه خارج شدند تا برای نبرد در جنوب و شرق اوکراین آماده شوند.

اوکراین گفت این رزمناو با موشک ضد کشتی نپتون به موشکی از مسکو حمله کرده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد کشتی متعلق به دوران شوروی روز پنجشنبه هنگام یدک کشی به بندر آتش گرفت و منفجر شد.

این وزارتخانه بدون اعلام اینکه کشتی جنگی هدف قرار گرفته است، گفت که بیش از 500 خدمه تخلیه شده اند.

این انفجار در حالی رخ می دهد که نیروی دریایی روسیه به بمباران شهرهای اوکراین در دریای سیاه بیش از 50 روز پس از تهاجم این کشور برای ریشه کن کردن ناسیونالیست های به اصطلاح راست افراطی ادامه می دهد.

سازمان ملل می گوید نزدیک به پنج میلیون نفر در اثر جنگ آواره شده اند

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) می گوید نزدیک به پنج میلیون اوکراینی در 50 روز جنگ از کشور گریخته اند. بر اساس این گزارش، بیش از 7.1 میلیون نفر نیز در داخل کشور آواره شده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها